Noc sylwestrowa w Amsterdamie 2105

przewozy do holandii

Holandia ze stolicą w Amsterdamie to bardzo liberalny kraj. Znany jest z dużej tolerancji odmiennej seksualności, miękkich narkotyków czy też niewielkiego przywiązania do tradycji – zauważają specjaliście z firmy przewozowej BusyMustang.pl.

Święta, święta i …

Holendrzy obchodzą tylko święta państwowe i część kościelnych, ale bez specjalnej celebracji. W wigilię niektórzy chodzą na pasterkę, lecz wieczerzy wigilijnej nie przygotowuje się. Święta, owszem, mają w swoim kalendarzu, lecz traktują je jak czas wolny, chętnie siedzą przed telewizorem lub odwiedzają rodzinę.
Jednak jest coś co porusza do głębi wszystkich Holendrów – to noc sylwestrowa; nie chodzi tu o huczną zabawę, wystawny bal czy też zorganizowaną imprezę w restauracji – tu chodzi o fajerwerki. Holandia uwielbia spędzanie sylwestra pod gołym niebem, i sztuczne ognie obwieszczające Nowy Rok.

Sylwester w Amsterdamie – festiwal fajerwerków

Jak się okazuje w sondażach, na fajerwerki Holendrzy wydają mnóstwo pieniędzy, ale też jest na co wtedy popatrzeć – niebo w noc sylwestrową jest rozjarzone feerią barw. Najwięcej sztucznych ogni jest odpalanych nad rzeką Amstel w Amsterdamie, a najlepiej widoczne są z „Chudego mostu” najwęższego mostu w mieście. Zabawy sylwestrowe odbywają się też w okolicach Narodowego Muzeum Morskiego, oraz na placach: Nieuwmarkt, Museumplein, Rembrandtplein i Leidseplein. Tam również można podziwiać niesamowicie piękne fajerwerki.

Kraje europejskie, obecnie tak łatwo dostępne powinno się odwiedzać. Holandia, mimo że nieco odstaje o utrwalonego wzorca celebracji świąt, warta jest zwiedzania. W stolicy kraju znajdziemy mnóstwo muzeów, zabytkowych domów, mostów i atrakcyjnych parków, a gdy ktoś podobnie jak Holendrzy jest fanem sztucznych ogni na pewno z przyjemnością obejrzy to niezwykłe widowisko.

Warto wybrać się na Sylwestra do Holandii ze znajomymi busem. Jak zamówić busa do Holandii? Dowiesz się na tej stronie: https://busymustang.pl/przewozy/holandia/

Poprzedni artykułNastepny artykuł