Gdzie spędzić sylwestra? Może Holandia? 4103

sylwester w holandii

sylwester w holandiiDo sylwestra zostały trzy miesiące. Mogłoby się wydawać, że to bardzo dużo czasu. Jednakże czas płynie nieubłaganie, nie zdążymy się obrócić, a już będziemy przygotowywać kreację na sylwestrową noc. Każdego roku mówimy sobie, że następny sylwester będzie „na wypasie”, niezapomniany. Spore dawki alkoholu zwykle czynią go zapomnianym, a z wielkim planów nic nie wychodzi i spędzamy go w swoim mieście, a co gorsza, sami w domu. Już teraz podpowiadamy Wam, jak możecie spędzić sylwestra 2016/2017.

Holandia? Czemu nie!

O Holandii mówi się, że jest „oklepana”, ze względu na wyjazdy do pracy. Holandia posiada wiele atutów poza „atrakcyjnymi” zarobkami. Jest to miejsce pełne uroku, kryjące wiele tajemnic. Planując sylwestra w Holandii, najlepiej zarezerwować sobie co najmniej 3 dni. Pierwszy dzień zaplanujcie sobie na spokojny przyjazd, rozpakowanie się i przygotowanie się do nocy. Drugi dzień, to tzw. leczenie kaca. Trzeci dzień przeznaczcie na zwiedzanie i wieczorny wyjazd. Hotel możecie zabookować przez internet lub jechać samochodem kempingowym. Decydując się na objazdówkę, nie musicie bookować hotelu prędzej, zróbcie to na spontanie! Musicie jednak pamiętać, że Holandia o tej porze roku jest bardzo oblegana. Do Holandii najlepiej udać się busem. Oferta firm przewozowych jest bardzo szeroka. Decydując się na przewóz busem, zapoznaj się dokładnie z ofertą firmy przewozowej. Polecamy firmę Busy Mustang. Świadczy one szybkie, bezpieczne i komfortowe podróże. Będąc na miejscu, najekonomiczniej jest wynająć samochód w jednej z wypożyczalni. Koszta wynajmu są nieduże. Będąc mobilnym, spokojnie możesz zwiedzić wszystkie zaplanowane miejsca.

Plan wycieczki w Holandii

  1. Amsterdam-największa atrakcja Holandii. Miasto pełne uroku, licznych kanałów, ciekawostek i osobliwego kina. W Amsterdamie możesz spotkać ludzi wszystkich narodowości. Szczególnie o tej porze roku. Koniecznie zaopatrz się w przewodnik.
  2. Delft-najpiękniejsze miasto Holandii. Posiada wspaniały, nieduży zabytkowy rynek z efektownym ratuszem i strzelistym gotyckim kościołem. Znajduje się tam pomnik Hugo Grocjusza, ojca międzynarodowego prawa, sklepy z pamiątkami ze słynną delficką porcelaną i restauracje z także słynnymi poffertjes – typowymi holenderskimi placuszkami. To zaledwie garstka tego,vco oferuje Delft.
  3. Gouda-jedno z typowych starych Holenderskich miast, z bogatą historią i słynnymi serami. Stare centrum miasta z jego perełkami: ratuszem na obszernym rynku, budynkiem wagi i kościołem Św. Jana są głównymi atrakcjami Goudy.
  4. Alkmaar-słynie z targu żółtych serów. Urocze i typowe holenderskie stare miasto otoczone fosą zwaną „singel„.
  5. Haga-po holendersku Den Haag, to polityczna stolica Holandii. W mieście znajduje się rząd, parlament, Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości oraz pałac królowej Beatrix. Miasto to charakteryzuje się zachwycającą, nowoczesną architekturą.
  6. Scheveningen-niegdyś wioska rybacka, a dziś nowoczesny kurort nadmorski, na którego bulwarze Holendrzy chętnie będą się przechadzać ze swoimi psami lub imponować swoimi samochodami. To największe morskie kąpielisko Holandii z szerokim bulwarem i imponującym Kurhaus i Casino. Duże molo, masy sklepów, restauracji i innych turystycznych atrakcji.
  7. Leiden-stare studenckie miasto, posiadające holenderską średniowieczną zabudowę z kanałami i kamienicami, które dzielą wąskie uliczki. Centrum nie jest duże i tak samo jak Delft, idealnie nadaje się do zwiedzania pieszo. Miasto kryje masę prawdziwych historyjek, które szczegółowo poznacie podczas wycieczki. W Leiden miały swoje początki hodowle tulipanów, z których jest znana Holandia.
  8. Rotterdam-miasto portowe. Obecnie Rotterdam ma najnowocześniejszą architekturę spośród wszystkich miast Holandii. Wiszące mosty, zapełniona ulica Coolsingel, duże domy towarowe i drapacze chmur.
  9. Schiedam-miasto słynące z alkoholu. Znajdują się tam wielkie gorzelnie, produkujące gin. W Schiedam stoją nawyższe wiatraki Holandii, w których mielono jęczmienny słód. Wiatrak balustradowy jest możliwy do zwiedzania.
  10. Dordrecht-to najstarsze miasto historyczne w Holandii i jednoczenie najładniejsze miasto kraju w swojej kategorii. Leży na skraju prowincji Holandii, przez co omijany jest przez turystę. Stare miasto przepełnione jest krzywo stojącymi domami, wieża katedralna również stoi krzywo. Miejscami przypomina Wenecję, a wielką ciekawostką jest prawdziwa arka Nowego…

Holandia to zdecydowanie niebanalne miasto, które zaskakuje na każdym kroku. Decydując się na holenderskiego sylwestra, gwarantujemy, iż będzie to wspaniale spędzony czas. Połączenie odpoczynku i intensywnym zwiedzaniem to idealnie rozwiązanie na sylwestra 2016/2017!

Zapraszamy do poprzedniego artykułu.

Poprzedni artykułNastepny artykuł