Aktywizacja osób starszych 1600

aktywizacja osób starszych

Zwykle o starości myśli się w ciemnych barwach. Tymczasem to może być bardzo aktywny, ciekawy, pełny wyzwań okres życia. Nigdy nie jest za późno, żeby zawrzeć nową znajomość. Piękne są historie ludzi, którzy w podeszłym wieku postanowili się pobrać. Miłość nie zna bowiem granic – także granic wieku! Podobnie jest z aktywnością umysłową, fizyczną czy nawet artystyczną.

Oferta kulturowa dla seniorów

Nieraz osoby starsze siedzą w domach i nigdzie nie wychodzą, bo po prostu nie mają za bardzo, dokąd się udać. Oferta dla nich bywa mocno ograniczona. Dlatego ważne jest, aby docenić każdą inicjatywę przynoszącą w tym zakresie zmianę.

Piszemy więc o ostatnim projekcie, który zrodził się w Opolu. Planowane jest naprawdę szczytne przedsięwzięcie. Chodzi o projekt Domu Kultury Seniora. Ma to być nowoczesny, w pełni przystosowany do osób starszych obiekt. Jeśli wszystko zostanie zrealizowane zgodnie z zamysłem, możemy się spodziewać miejsca tętniącego życiem i świeżymi pomysłami. To świetny pomysł, żeby stolica województwa opolskiego miała miejsce, do którego będą mogli uczęszczać oraz spędzać czas seniorzy. I nie będą już skazani na bezradność.

Warto też na pewno wspomnieć o przewidywanej lokalizacji Domu Kultury Seniora. Ma się on mieścić niemal w samym centrum miasta, czyli przy ulicy Oleskiej. Jest to o tyle ważne, że łatwiej będzie do niego dotrzeć nie tylko z każdego zakątka Opola, ale i podopolskich miejscowości.

Dom seniora w otoczeniu przyrody

Ludzie starsi powinni regularnie spędzać czas w otoczeniu przyrody. Takie warunki zapewnia choćby dom seniora koło Opola (http://edessa.pl/) – mieści się bowiem w Stobrawskim Parku Krajobrazowym.

Naukowcy udowodnili, że spędzanie czasu na łonie przyrody korzystnie działa na nastrój człowieka. Potwierdzili więc to, co każdy z nas przeczuwał intuicyjnie po choćby chwili spędzonej w zielonym parku czy lesie.

Śpiew ptaka, promienie słońca przesączające się przez listowie podnoszą na duchu, przynoszą nam ukojenie i wlewają optymizm do naszych serc.

Poprzedni artykułNastepny artykuł