Urządzamy kuchnię – co jest teraz na topie? 1877

nowoczesna kuchnia

Kuchnia jest jednym z najczęściej odwiedzanych pomieszczeń w ciągu dnia. Ze względu na specyfikę takiego pomieszczenia, konieczne jest odpowiednie jego zagospodarowanie.

Trendy w projektowaniu kuchni

Wyspa kuchenna

Aktualnie bardzo popularnym i praktycznym rozwiązaniem jest stworzenie wyspy kuchennej. Rozwiązanie takie przydaje się w momencie, kiedy kuchnia jest dużym pomieszczeniem i na dodatek w kształcie kwadratu. Tylko wtedy meble mogą zostać tak ustawione, aby jeszcze pomiędzy zostało miejsce do swobodnego przemieszczania się. Na środku można umieścić sprzęty, albo szafki. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji osoby projektującej kuchnię. Ponadto aby pomieszczenie to zostało możliwie najlepiej zagospodarowane, to warto zatrudnić specjalistę. Projektant wnętrz będzie w stanie w taki sposób dobrać wielkość i kolor mebli, a także rozmieścić je wokół wyspy kuchennej, aby korzystanie z kuchni było komfortowe. Wygoda jest niezwykle ważna, aby codzienne gotowanie było przyjemnością, a nie udręką. Właśnie dlatego odpowiednie rozmieszczenie mebli jest tak ważne.

meble kuchenne

Kuchnia otwarta

Bardzo popularnym trendem aktualnie jest również projektowanie kuchni otwartej. W dzisiejszych czasach odchodzi się powoli od rezerwowania osobnego pomieszczenia na kuchnię. Często jest ona połączona z salonem. Rozwiązanie to posiada bardzo wiele zalet. Przede wszystkim pojawia się bardzo duża przestrzeń, nie ma poczucia ciasnoty. Ponadto również użytkowanie takiej kuchni jest niezwykle wygodne. Odchodzi się już od osobnego stołu do spożywania wspólnych posiłków, częściej są one spożywane przez telewizorem i to w salonie. Dzięki połączeniu salonu z kuchnią możliwe jest przygotowanie posiłku i szybkie przemieszczenie się do salonu w celu jego spożycia. Ponadto rozwiązanie takie pozwala na pomieszczenie w salonie większej ilości osób i szybkie podawanie posiłków w trakcie trwania jakiejś imprezy. Ponadto w trakcie odwiedzin nie trzeba zostawiać gości, aby zrobić im kawę, albo herbatę. Można przygotowywać napój i jednocześnie rozmawiać z gośćmi.

Poprzedni artykułNastepny artykuł