Domowe sposoby na wszy 2607

domowe sposoby na wszy

Wszy to uciążliwe pasożyty, które to atakują ludzkie włosy. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów, które to pozwalają na to, aby szybko i skutecznie się od nich uwolnić. Olejki eteryczne, ocet, majonez to niezwykle skuteczne środki zwalczające wszy.

Dlaczego warto sięgać po domowe sposoby na wszy

Domowe sposoby są bardzo dobrym rozwiązaniem, bowiem nie powodują one skutków ubocznych oraz są w pełni bezpieczne dla delikatnej skóry głowy. Tymczasem dostępne na rynku, gotowe szampony i różnorodne środki chemiczne na wszy mogą wywoływać wysypkę oraz alergię. Ponadto zawarte w tych preparatach składniki mogą okazać się zbyt silne dla delikatnej skóry naszej głowy.
Co prawda działanie domowych sposobów nie jest natychmiastowe, ale ich regularne stosowanie pozwala skutecznie zwalczyć te nieprzyjemne pasożyty.

Preparat na wszy z majonezu oraz octu

Jest to bardzo stara i niezwykle skuteczna metoda pozwalająca na pozbycie się wszy. W tym celu należy zmieszać majonez z octem w proporcji 2:1. Do powstałej mazi należy dodać pięć kropli olejku eterycznego z drzewa herbacianego, który to jest naturalnym środkiem owadobójczym.

Majonezową pastę należy bardzo dokładnie rozprowadzić na włosach oraz skórze głowy, a następnie po kilku godzinach dobrze spłukać ciepłą wodą. W celu osiągnięcia zamierzonego efektu czynność tę należy powtarzać każdego dnia przez okres co najmniej jednego tygodnia.

Warto pamiętać o tym, że nałożenie foliowego ręcznika oraz owinięcie głowy ręcznikiem znacznie zwiększa skuteczność tego domowego preparatu. Majonez zawiera bowiem w swym składzie olej, który to skutecznie dusi wszy.

Mieszanka z olejków eterycznych

Olejki eteryczne to preparaty, które pomagają skutecznie walczyć z tymi pasożytami. Oprócz wspomnianego olejku z drzewa herbacianego niezwykle skuteczny jest olejek: jaśminowy, anyżowy, lawendowy, eukaliptusowy oraz kokosowy. Wybrany olejek warto zmieszać z oliwą z oliwek, a następnie dokładnie wetrzeć we włosy. Po upływie 30 minut należy je spłukać ciepłą wodą i rozczesać przy użyciu specjalnego grzebienia na wszy.

Można też przygotować domowy preparat na wszy na bazie olejków, którym to będziemy spryskiwać nie tylko skórę głowy, lecz również ubrania i pościel. W tym celu wystarczy buteleczkę z atomizerem napełnić wodą destylowaną z dodatkiem wódki i dodać kilka kropli olejku eterycznego.
Te domowe sposoby pozwalają na to, aby skutecznie pozbyć się z włosów tych uciążliwych pasożytów.

Poprzedni artykułNastepny artykuł