Jaki wpływ ma sport na stan włosów? 1686

jak sport wpływa na stan włosówKobiety uprawiające sporty, martwią się o wpływ aktywności fizycznej na kondycję swoich włosów. Wiele czynników może osłabić stan włosów, u części trenujących zauważono tendencję do ich wypadania. Dzieje się tak w przypadku osób, które drastycznie zmieniają dietę i wprowadzają duży wysiłek fizyczny do swojej codzienności. Wraz ze specjalistami z Akademii Fryzjerskiej Berendowicz i Kublin (www.berendowicz-kublin.pl/salon-fryzjerski-warszawa-zlota/) podjęliśmy się tego tematu, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, poprawić dietę i móc bez obaw trenować.

Stan włosów przy wysiłku fizycznym

Wiadome jest, że sport zbawiennie wpływa na umysł i ciało. Kobiety intensywnie trenujące skarżą się na negatywny wpływ wysiłku na kondycję ich włosów. Konieczność częstego mycia włosów powoduje, że włosy matowieją, tracą puszystość i elastyczność, a przede wszystkim słabną. Dlatego u wielu kobiet można zauważyć krótko ścięte włosy, gdyż nie mają konieczności częstego mycia, jak w przypadku długich włosów. Krótkie włosy są bezproblemowe, wygodne i łatwiej utrzymać ich kondycję.

Wpływ potu na włosy

Zwiększone wydzielanie potu jest jak najbardziej normalne wśród trenujących kobiet. Dzięki temu nasz organizm oczyszcza się ze szkodliwych toksyn i obniża temperaturę ciała. Wszystko przekonuje nas do tego, że sport ma same plusy, ale nie do końca tak jest. To właśnie w pocie znajdują się szkodliwe toksyny, dlatego zaleca się wziąć prysznic tuż po intensywnym wysiłku, aby nie pozostały na ciele. Gdy pozostaną zbyt długo na włosach, toksyny osłabią je i obciążą, przez co trudniej będzie im oddychać, a także doprowadzi to do ich wypadania.

Wpływ diety

Sposób odżywiania się osób trenujących ulega zmianie. W posiłkach często brakuje kalorii, które są dobre dla włosów.  Mimo zdrowego odżywiania wzbogać swoją dietę w kiełki, które są skarbnicą substancji odżywczych dla włosów. Owsianka na śniadanie dopieści nasze włosy z samego rano, dodaj do niej słonecznik, dynię, orzechy, a zaspokoisz dzienną potrzebę na składniki odżywcze. Pamiętaj, aby regularnie popijać wodę. Jeżeli nie masz czasu na powyższe, zaopatrz się w tran, olej z wiesiołka w tabletkach lub Merz Spezial, te suplementy poprawią kondycję Twoich włosów.

„Trenuję pływanie, jak to wpłynie na moje włosy”?

Pyta wiele kobiet, które regularnie uprawiają ten sport. Jak wiemy, pływanie to afrodyzjak dla naszej sylwetki. Co więcej, basen nas odpręża i relaksuje. Natomiast chlor, znajdujący się w wodzie, to wróg numer jeden. Warto zauważyć, że wiele ośrodków odchodzi od intensywnego chlorowania wody, mimo to chlor dalej się w nich znajduje. Powoduje on, że włosy stają się suche i łamliwe. Chroniąc je dodatkowo, możesz w pewnej skali uniknąć złego wpływu tego związku. Czepek z pewnością ochroni Twoje włosy, ponadto pamiętaj o każdorazowym myciu głowy. Stosując odpowiedni szampon i bogatą w witaminy odżywkę, zabezpieczysz włosy przed szkodliwym działaniem chloru.

Wpływ treningu wewnątrz i na zewnątrz

Kobiety, które amatorsko uprawiają sport, często wybierają fitness, dzięki temu mogą utrzymać swoją sylwetkę szczupłą i rozciągniętą. Co do włosów, rozpuszczone podczas treningu przyklejają się do ciała i natychmiastowo przetłuszczają. Utrudnia im to oddychanie oraz przyczynia się to do niedotlenienia włosów. Idąc na trening, weź delikatne kosmetyki do pielęgnacji Twoich włosów. Ćwicząc w parterze, staraj się unikać tarcia głową o ręcznik, matę lub podłogę. Wówczas włosy się łamią, matowieją, a także uszkadzają się cebulki. Chcąc zabezpieczyć włosy, upnij je możliwie wysoko, aczkolwiek nie za mocno, aby nie naruszyć ich struktury.
Trenując na świeżym powietrzu, wpływ na włosy ma wiele czynników. Wiatr, słońce czy deszcz, to wszystko odpowiedzialne jest za kondycję włosów. Ćwicząc na dworze, noś delikatną czapkę. Ochroni ona Twoje włosy nie tylko przed czynnikami atmosferycznymi, ale również przed spalinami i zanieczyszczonym powietrzem. Biorąc częsty prysznic, pamiętaj, aby używać delikatnych kosmetyków do codziennego użytku. Zaopatrz się również w balsamy nawilżające oraz kosmetyki ochronne do twarzy i dłoni. Ponadto zadbaj o swoje włosy, stosując odżywki w sprayu, utrzymasz ich nawilżenie. Możesz jej używać, kiedy tylko poczujesz, że Twoje włosy stają się suche. W drogeriach znajdziesz również preparaty chroniące włosy przed warunkami atmosferycznymi.

Trenując z głową, trzymając odpowiednią dietę i stosując odżywki bogate w witaminy, jesteś o kilka kroków bliżej, aby Twoje włosy zawsze były w świetnej kondycji. Nie musisz rezygnować ze sportu, na rzecz pięknych włosów, gdyż trochę wysiłku w ich pielęgnacji rozwiąże Twoje problemy.

Zapraszamy do poprzedniego artykułu.

Poprzedni artykułNastepny artykuł